Home Avonturen
Avonturen
Relaxte duik bij Marie Pampoen Afdrukken E-mailadres
Geschreven door De Oppersmurf   
vrijdag, 07 mei 2010 17:29

Op woensdag 5 mei zijn Rob en ik gaan duiken bij Marie Pampoen. Duiken door de week is een nieuwe optie voor mij sinds ik op 1 mei met pensioen ben gegaan. En dat bevalt goed!
Rob wilde tijdens deze duik zijn fototechniek verbeteren bij het fotograferen zonder flits op diepte. Zelf wilde ik nagaan of ik de backscatter verder zou kunnen reduceren door de flitser zo ver mogelijk van de camera te plaatsen. We hadden dus allebei een doel onder water. We gingen richting het Oosten (links); eerst vrij ondiep totdat we ter hoogte van het bootwrakje kwamen. Daar zijn we elk onze gang gegaan de diepte in. Ik had onderweg in het ondiepe deel al een paar testopnamen gemaakt om de juiste richting van de flitser te bepalen en die opnamen zagen er veelbelovend uit. Ik heb wat opnamen gemaakt van het bootwrakje en daarna ben ik dieper gegaan naar nog andere wrakken. Op het diepste punt zag ik een grote Tarpon, maar ik kon helaas niet meer dichterbij gaan vanwege de resterende bodemtijd.

Laatst aangepast op vrijdag, 07 mei 2010 17:42
 
Search en geen Recovery Afdrukken E-mailadres
Geschreven door De Oppersmurf   
vrijdag, 07 mei 2010 16:41

Moon_search20100411_001_smallIn het weekend van 10 april belde Karel (Trunkdivers) me op met de vraag of ik tijd had voor een bergingsoperatie. Ik had geen andere afspraken, dus het antwoord was "Ja". Op zondag 11 april troffen we elkaar bij het Restaurant en Lounge Moon aan het einde van Pietermaai. Daar waren ook de eigenaren van een kleine boot, die enkele dagen eerder was gezonken. De mensen aan boord van het bootje waren gered door de Kustwacht, maar het bootje zelf was gezonken met alles wat verder aan bezittingen aan boord was. We hebben de eigenaren gevraagd waar het precies gebeurd was.

Laatst aangepast op vrijdag, 07 mei 2010 17:25
 
Weer een Lionfish Afdrukken E-mailadres
Geschreven door De Oppersmurf   
vrijdag, 02 april 2010 18:56

CrashSite_20100402_013_smallVorige week heb ik mijn eerste Lionfish (Koraalduivel) gezien. Vandaag, net een week later, kwam ik er weer een tegen tijdens mijn duik bij de Crash Site. Een duidelijke aanwijzing dat deze soort zich snel aan het verspreiden is in onze wateren. Deze zat beter dan die van vorige week en daarom was ik in staat een foto van deze vis te maken in al zijn pracht. Alle giftige vinnen wijd open gespreid in aanvalshouding, waarschijnlijk omdat hij vond dat ik wat te dichtbij kwam. Hoewel deze op de foto groter lijkt dan die van vorige week, is hij in werkelijkheid wat kleiner. Deze schat ik kwa lengte op ongeveer 13 cm. Hij zat op ongeveer 21 meter diepte.

Meer foto's van deze duik zijn te vinden in het Fotoalbum onder Duikfoto's en dan onder Crash Site.

Laatst aangepast op vrijdag, 02 april 2010 19:08
 
Mijn eerste ontmoeting met een Lionfish Afdrukken E-mailadres
Geschreven door De Oppersmurf   
donderdag, 01 april 2010 18:48

Aqualectra_20100327_008_smallOp zaterdag 27 maart 2010 gingen mijn buddy en ik duiken bij Fisherman's Wharf (achter Aqualectra). Het weekend ervoor hadden we hier ook al gedoken, maar toen gingen we vanwege de stroming naar rechts (Westen). Deze keer wilden we naar links en gelukkig stond de stroming daarvoor goed. Er was een redelijk sterke stroming, maar ook weer niet te sterk om er tegenin te zwemmen.

Laatst aangepast op vrijdag, 02 april 2010 13:10
 
Spanish Anchor - afterdive Afdrukken E-mailadres
Geschreven door De Oppersmurf   
vrijdag, 11 december 2009 19:25

Onderstaand verhaal is aangeleverd door Karel (Trunkdivers) en past voortreffelijk in de serie "avontuurlijk duiken".

auto2_kleinIn het kader van de verjaardag “Korps mariniers” (10 december) hebben Peter, Hans en Karel een duik gedaan op Spanish Anchor. Eerst was Karel s’morgens, via iemands tuin, samen met Peter, bij Habitat wezen duiken waarbij zij, door de stroming, na 15 minuten (!) reeds op halve tank zaten.

De duik bij Spanish Anchor was en bleek veelbelovend. Prachtige schildpad en het koraal was mooi belicht door de zon. Spanish Anchor is met recht een 5-sterren duikstek, zeker ondiep. Tijdens het terugrijden bleek het water in de Salina van Willibrordus wat lager te staan dan normaal. Peter kon de verleiding niet weerstaan en “pakte” een shortcut door de Salina. Dat lukte dus niet, zoals op de foto te zien is. De inzet van de 4x4 van Hans was noodzakelijk om de auto te bevrijden uit zijn modderige, waterige en zoute “valkuil”.

Nog een foto van de vastzittende auto plus twee foto's onderwater zijn te vinden in het fotoalbum.

Laatst aangepast op vrijdag, 11 december 2009 19:46
 
«StartVorige12345VolgendeEinde»

Pagina 2 van 5
Copyright © 2010 Duiksmurf. Alle rechten voorbehouden.